ÇOMÜ’den “Yeni Hayata Merhaba” Projesi

.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Eğitim Fakültesi, Türkçe ve Yabancı Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ile Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında “Yeni Hayata Merhaba” adlı projenin protokolü imzalandı.

Eğitim Fakültesi Dekanı sayın Prof. Dr. Salih Zeki GENÇ’in 10.01.2022 tarihinde imzaladığı ve Eğitim Fakültesi Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Sevim İnal’ın yürütücülüğünü yaptığı proje; Çanakkale’de ikamet eden Afgan mülteci kadınlara başta Türkçe ve Türk kültürünün öğretilmesi, geri dönüşüm malzemelerinin değerlendirilmesi, temel bilgisayar kullanımı, basit el becerileri kazandırılmasına yönelik atölye eğitimi, rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetleri, ev ekonomisi seminerleri gibi konularda sosyal ve akademik destek verilmesini amaçlamaktadır.

Eğitim Fakültesi çatısı altında gerçekleştirilecek olan projenin eğitim ve faaliyetleri, fakültemizin öğretim elemanlarının yanı sıra TÖMER ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu öğretim elemanlarının da katkılarıyla yürütülecektir. İlk olarak tanım ve oryantasyon toplantısıyla süreci başlatılan bu projenin, Afgan mülteci kadınların ülkemizdeki eğitim ve toplumsal uyum süreçlerine olumlu katkı sağlayacağı düşünülmektedir.

Dilek ve Önerileriniz İçin RİMER
(Rektörlük İletişim Merkezi)