ÇOMÜ’de Erasmus Plus Projesi Başarısı

.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin ortak olduğu ve Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan ARSLAN'ın yürüttüğü “2022-1-BG01-KA220-HED-000087414 - Green Deal Awareness through Augmented Reality in Primary School Education” isimli proje Bulgaristan Ulusal Ajansı tarafından desteklenmeye uygun görülmüştür. Proje ekibinde araştırmacı olarak Doç.Dr. Muzaffer ÖZDEMİR, Doç.Dr. Berfu Kızılaslan TUNÇER ve Uzaktan Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Öğr.Gör. Kadir TUNÇER yer almaktadır.

Bulgaristan’dan Sofya Üniversitesi’nin koordinator olduğu, 28 ay sürecek ve 250.000 Euro bütçesi olan  projenin Şubat 2025’te tamamlanması hedeflenmektedir. Projede Sofia University St. Kliment Ohridski (Bulgaristan), Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (Türkiye), Latvias Universitate (Letonya), Universitatea Lucian Blaga din Sibiu (Romanya) ve GedenSoft (Almanya) olmak üzere toplam 5 ortak bulunmaktadır.

Bu projenin amacı öğretmen adaylarına, yani geleceğin öğretmenlerine artırılmış gerçeklik (AR) uygulamalarının, ilkokul çevre eğitiminde nasıl kullanılacağı konusunda beceri kazandırmak ve dolaylı olarak küçük yaşlardan itibaren çevre bilinci oluşmasına katkı sağlamaktır.

Dilek ve Önerileriniz İçin RİMER
(Rektörlük İletişim Merkezi)