Görsel Sanatlar Eğitimi Sempozyumu Gerçekleştirildi

.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Araştırmaları Birliği işbirliğiyle düzenlenen Görsel Sanatlar Eğitimi Sempozyumu’nun açılışı Troia Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Tamer Bektaş şefliğinde müzik dinletisi gerçekleştirildi.

Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Erdem ve Prof. Dr. Mirza Tokpunar, ÇOMÜ’lü dekanlar, akademisyenler ve öğrencilerin katıldığı sempozyumun açılışında konuşan Eğitim Araştırmaları Birliği Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Enver Yolcu; ÇOMÜ’nün bilim ve eğitimin yanında bu tür sanatsal sempozyumlarla anılan bir üniversite olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 Eğitim Araştırmaları Birliği Başkanı Doç. Dr. Yunus Eryaman; Eğitim Araştırmalar Birliği’nin 10. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen sempozyum ile bu kapsamda düzenlenen Çağdaş Sanatlar Sergisi’nin düzenlenmesinde emeği geçenler ile katkı sunan sponsorlara teşekkür ederek sempozyumun ülkemizdeki çağdaş sanatlar alanına katkı yapmasını umduğunu söyledi.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Zeki Genç “Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü olarak destek verdiğimiz bu sempozyumun başarılı geçmesini diliyorum. Türkiye’nin dört bir yanından gelen kaliteli katılımcıların burada olmasından mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim” şeklinde konuştu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mirza Tokpunar; sanat ve bilimi çalışacak bu sempozyumun Çanakkale’de ve üniversitemizde düzenleniyor oluşundan mutluluk duyduğunu belirtti.

Sempozyumda ilk konuşmayı, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşe Çakır İlhan “Güzel Sanatlar Alanında Akademik Yükselmeler” başlığıyla gerçekleştirdi.