Fakültemiz Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi

     

     Eğitim Fakültesi Mezuniyet Töreni ÇOMÜ İÇDAŞ Kongre Salonu'nda gerçekleştirildi. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından ÇOMÜ'lü öğrencilerden oluşan Grup Getto'nun konseriyle başladı.

     Çok sayıda ailenin katılımıyla gerçekleşen mezuniyet töreni ÇOMÜ Eğitim Fakültesi'nde dereceye giren öğrencilerin konuşmaları ile sürdü. ÇOMÜ Eğitim Fakültesi, Fakülte 1.si Duygu Gümüştekin oldu, Gümüştekin aynı zamanda  İlköğretim  ve Okul Öncesi Anabilim Dalı 1.side oldu.

     Duygu Gümüştekin konuşmasında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinin akademisyenlerine ve ailesine teşekkür ederek fakülte birinciliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve konuşmasına Atatürk'ün ''Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar; önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkûmdurlar.'' sözleriyle son verdi.

     Eğitim Fakültesi Öğrenci Temsilciler Kurulu Başkanı Eray Çakaloğlu da mezuniyet ile ilgili duygularını aktardığı bir konuşma yaptı..

     Mezun öğrencilerin konuşmasının ardından söz alan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dinçay Köksal konuşmasında mezuniyetin bir son değil yeni bir başlangıç olduğunu söyledi ve şöyle devam etti;

     ''Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100. Yılında mezun olan öğrencilerimiz 100. Yıl mezunu olarak ayrı bir gururla mezun oluyorlar. Mezun genç meslektaşlarımı, değerli ailelerini, kıymetli akademisyen arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Öğretmenlik tükenmeyen bir ışık kaynağı ve artık bu size emanet, emanetimizi kirletmeyin, lekelemeyin ve zedelemeyin. Yolunuz açık olsun'' dedi.

     ÇOMÜ Rektör Danışmanı Doç. Dr. Mirza Tokpınar ise Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi hakkında kısa bilgi verdikten sonra ''mezun olan her öğrencimizle gurur duyuyoruz, mezunlarımızın ülkemize katacağı tüm değerler için mutluluk duyuyoruz'' dedi.

     Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Haberin fotoğrafları için TIKLAYINIZ